T³ - TableTop Tournaments
Welcome Guest. Please log in or register.
  

Login with nickname/ID and password (Lost password?).
AdvertGames-Island
Follow us:facebooktwitterrss | supportContact

Furor Teutonicus - German Satellite 2020 - List of Participants

No.NameOriginNTRArmyTeamPaid
1. Sven aka "Epsilon80"DDinslaken108Varuna Immediate Reaction DivisionHeadblastyes
2. Jan aka "Skremir"DOberhausen102AriadnaToxic all starsyes
3. Frank aka "Torias"DHamburg-Corregidor Jurisdictional Commandyes
4. Raymon aka "Cabaray"NLLeiderdorp181AriadnaFlying Dutchmanyes
5. (anonym)-Operations Subsection of the S.S.S.Quadratekämpfer Mannheimyes
6. Niklas aka "Skylifter"DHamburg417Shasvastii Expeditionary ForceHamburgyes
7. Pavel aka "Firellon"DBerlin384Military OrdersPrussian Sphereyes
8. Frederick aka "Swordbrethren"NLLeiden-PanOceaniayes
9. Tobias aka "MTMM"DDüsseldorf34Combined ArmySunbrosyes
10. Christian aka "Rot_Sechs"DHameln73PanOceania3THyes
11. Jan aka "Tristan228"DJena27StarCoQuadratekämpfer Mannheimyes
12. Kai aka "TromboseJochen"DHannover6Caledonian Highlander ArmyWardogs Hannoveryes
13. Maksims aka "Saturn"LVRiga-Varuna Immediate Reaction Divisionyes
14. Andrew aka "Weran"LVRiga-NomadsTeam Latviayes
15. Artur aka "Lesh"LVRiga-Combined ArmyTeam Latviayes
16. Andrei aka "Unicorn_85"RUSObninsk-Ariadnayes
17. Christian aka "Burp"DZeiskam126Varuna Immediate Reaction DivisionQuadratekämpfer Mannheimyes
18. Stephan aka "Pisti"DSchamhaupten140Yu JingJura Cube Jaegersyes
19. Christian aka "8bit"DNussloch8Invincible ArmyHalb Mensch, halb Keksyes
20. Wolfgang aka "M3lchior"DBeilngries148HaqqislamJura Cube Jaegersyes
21. Carsten aka "CM_Punk"DJülich43NA2ACWF Aachenyes
22. Torsten aka "DarkSchneider"DKöln67Haqqislamyes
23. Sergei aka "Lakissov"ESTTallinn-Ikari CompanyEstoniayes
24. Jonathan aka "Jonno"DOffenbach127Shasvastii Expeditionary Forceyes
25. Stefan aka "Zappallot"DHannover-Yu Jing3THyes
26. Lucas aka "Pirayak"DPaderborn54Corregidor Jurisdictional CommandStarloardsyes
 
Registered Players - Sign up not final yet
27. Tobias aka "federkrieger"DEchzell-Operations Subsection of the S.S.S.no
28. Tilmann aka "Commoner1"DHannover21Varuna Immediate Reaction Division3THno
29. Ivan aka "DarknessWithin"DBerlin122Ramah TaskforcePrussian Sphereno
30. Christian aka "Nolimon"DWolfenbüttel82Varuna Immediate Reaction Divisionno
31. Maximilian aka "Maximilian13"DWittmar38USAriadna Ranger Forceno
32. Patrick aka "WorstCase"DWalldorf2NomadsHalb Mensch, halb Keksno
33. Patrick aka "Anubis_"DBerlin109Military OrdersPrussian Sphereno
34. Ole aka "RavenLord"DBerlin187Imperial ServicePrussian Sphereno
35. Niclas aka "ComNic"DAachen29Invincible ArmyACWF Aachenno
36. Fabian aka "Halfblade"DBornheim85Tartary Army Corpsno
37. Steven aka "Morres83"DBerlin131Tunguska Jurisdictional CommandPrussian Sphereno
38. Matthias aka "Karlaeth"DSandhausen70Yu JingHalb Mensch, halb Keksno


Distribution of Armies
Ariadna:3
Varuna Immediate Reaction Division:3
Combined Army:2
Corregidor Jurisdictional Command:2
Haqqislam:2
PanOceania:2
Shasvastii Expeditionary Force:2
Yu Jing:2
Caledonian Highlander Army:1
Ikari Company:1
Invincible Army:1
Military Orders:1
NA2:1
Nomads:1
Operations Subsection of the S.S.S.:1
StarCo:1
Distribution of Origins
DGermany:18
LVLatvia:3
NLNetherlands:2
ESTEstonia:1
RUSRussia:1
©2004-2019. T³ is operated by Althaus.IT.