T³ - TableTop Tournaments
Welcome Guest. Please log in or register.
  

Login with nickname/ID and password (Lost password?).
Follow us:facebooktwitterrss | supportContact

Benelux Cup - List of Participants

No.NameOriginNTRArmyTeamPaidArmylist
1. Charles aka "kiri"LLuxembourg-Saurian AncientsTeam Lëtzebuergyesno
2. William aka "wil7"LLuxemburg22Daemon LegionsTeam Lëtzebuergyesno
3. Geoffrey aka "Gregor"BLigne47Daemon LegionsTeam Belgiumyesno
4. Jérôme aka "Hiero"FMetz37Beast HerdsTeam Lëtzebuergyesno
5. Renato aka "Kermit"PParis2Undying DynastiesTeam Portugalyesno
6. Antoine aka "big_frost"FEragny Sur Oise13Beast HerdsTeam Portugalyesno
7. Jose Paulo aka "JPPinheiro"FVandoeuvre-Lès-Nancy35Daemon LegionsTeam Portugalyesno
8. Juan aka "Xso"EParis29Dread ElvesTeam Portugalyesno
9. François aka "Valmir"BAth12The Vermin SwarmTeam Belgiumyesno
10. Quentin aka "Chaeron"LLuxemburg20Undying DynastiesTeam Lëtzebuergyesno
11. Sébastien aka "Wally"LCapellen23Infernal DwarvesTeam Lëtzebuergyesno
12. Arnaud aka "mavrolis"LStrassen28Dwarven HoldsTeam Lëtzebuergyesno
13. Renaud aka "renaud_"FParis21Empire of SonnstahlTeam Lëtzebuergyesno
14. Loick aka "logik"BBruxelles12Beast HerdsTeam Belgiumyesno
15. Edouard aka "Wraysford"BBruxelles11Vampire CovenantTeam Belgiumyesno
16. Nico aka "PrinceCharming"BLeopoldsburg6Saurian AncientsTeam Belgiumyesno
17. Vincent aka "Kabuum"BHeverlee47Orcs and GoblinsTeam Belgiumyesno
18. Camille aka "Sire_Trencavel"BBruxelles11Empire of SonnstahlTeam Belgiumyesno
19. Paul aka "Koudelkar"LSyren59The Vermin SwarmTeam Lëtzebuergyesno
20. Josselin aka "baooss"FBourg-La-Reine2Orcs and GoblinsTeam Portugalyesno
21. Private aka "BlondeBeer"NLPrivate67Dread ElvesTeam NLyesno
22. Erikson aka "Komikaz"FParis35Kingdom of EquitaineTeam Portugalyesno
23. Thibault aka "Ankor"FParis1Saurian AncientsTeam Portugalyesno
24. Andreas aka "Njut"NParis24Infernal DwarvesTeam Portugalyesno
25. Guy aka "IHDarklord"BRoeselare6Undying DynastiesTeam Belgiumyesno
26. Lorenzo aka "Skarloc"BBruxelles26Sylvan ElvesTeam NLyesno
27. Kierty N.NLAmsterdam-The Vermin SwarmTeam NLyesno
28. Reinier N.NLAmsterdam-Highborn ElvesTeam NLyesno
29. Roel N.LAmsterdam-Warriors of the Dark GodsTeam NLyesno
30. Menno N.NLAmsterdam-Ogre KhansTeam NLyesno
31. Daniel N.NLAmsterdam-Vampire CovenantTeam NLyesno
32. Jaldert N.NLAmsterdam-Undying DynastiesTeam NLyesno


List of teams

No.NameMembers
1Team Lëtzebuergkiri, wil7, Hiero, Chaeron, Wally, mavrolis, renaud_, Koudelkar
2Team BelgiumGregor, Valmir, logik, Wraysford, PrinceCharming, Kabuum, Sire_Trencavel, IHDarklord
3Team PortugalKermit, big_frost, JPPinheiro, Xso, baooss, Komikaz, Ankor, Njut
4Team NLBlondeBeer, Skarloc, Kierty N., Reinier N., Roel N., Menno N., Daniel N., Jaldert N.


Distribution of Armies
Undying Dynasties:4
Beast Herds:3
Daemon Legions:3
Saurian Ancients:3
The Vermin Swarm:3
Dread Elves:2
Empire of Sonnstahl:2
Infernal Dwarves:2
Orcs and Goblins:2
Vampire Covenant:2
Dwarven Holds:1
Highborn Elves:1
Kingdom of Equitaine:1
Ogre Khans:1
Sylvan Elves:1
Warriors of the Dark Gods:1
Distribution of Origins
BBelgium:9
FFrance:7
LLuxembourg:7
NLNetherlands:6
ESpain:1
NNorway:1
PPortugal:1
©2004-2018. T³ is operated by Althaus.IT.