T³ - TableTop Tournaments
Welcome Guest. Please log in or register.
  

Login with nickname/ID and password (Lost password?).
AdvertGames-Island
Follow us:facebooktwitterrss | supportContact

German Nationals 2020 - List of Participants

No.NameOriginNTRArmyTeamPaidArmylist
1. Rob aka "Borsis"NLDe Steeg47Tankovy BatalonTeam Nederlandyesno
2. Sjon aka "Blitzel"NLMiddelburg73US Tank CompanySchummigruppeyesno
3. Tobias aka "Berdennol"BAntwerpen60German OthersPuppeteersyesno
4. Thorsten Frank aka "Nordlaender"DWeener62German OthersFriesische Freizeityesno
5. Sven aka "Neves"BKortrijk45Tobruk StrongpointReplayyesno
6. Jens aka "OberstOhnemaedel"DStadland141German OthersFriesische Freizeityesno
7. Antonio aka "foxbat"PLisboa50Strelkovy BatalonLudius Lusitaniyesno
8. Volker aka "Goonan"DWeinheim39Schwere PanzerkompanieDice & Bayonetsyesno
9. Thijs aka "Thzzl"NLMiddelburg37US Tank CompanySchumigruppeyesno
10. Fred aka "Angelfred"FSèvres-Escadron de ReconnaissanceTeam Franceyesno
11. Tim aka "Bosje"NLWestervoort14British OthersTeam Netherlandsyesno
12. Jean-Michel aka "jeanmimi"FToulon43British Othersfrankreichyesno
13. Heinz aka "McGurk"ASt.Michael447Soviet OthersTeam Austriayesno
14. Christian aka "Zauberlehrling"AGraz13Soviet OthersTeam Austriayesno
15. Steven aka "steevn"BKortrijk6British Commando TroopReplayyesno
 
Registered Players - Sign up not final yet
16. Marcus aka "Eckes"DNeustadt an der Weinstraße33British Armoured SquadronDice & Bayonetsnono
17. Tim aka "Bogusazrael"BSint-Niklaas34US Armored Rifle CompanyTeam Belgiumnono
18. Joerg aka "Boecky"DRheine24Panzerspähkompanienono
19. Ricky aka "General_Rixl"DWaghäusel61German OthersDice & Bayonetsnono
20. Sebastian aka "Kaedron"DHennef (Sieg)67US Tank Companynono
21. Robby aka "Robby1969"BDiepenbeek-PanzergrenadierkompanieFlames Of War Limburgnono
22. Aleksandr aka "Droger"RUSRyazan3German OthersTeam Russianono
23. Benjamin aka "Ponge"BKortrijk48German OthersReplaynono
24. Daniel aka "Mongol"RUSMoscow8US Tank CompanyTeam Russianono
25. Weiss aka "Klon501"CHGossau, ZH-PanzerpionierkompanieShadowlordsnono
26. Bart aka "Bart78"Bas-British Armoured SquadronFlames of war Limburgnono
27. Andrew aka "Pir"BYMinsk26German OthersTeam Belarusnono
28. Ludvig aka "Lund-"FINHelsinki-US Tank Companynono
29. Rafael aka "Butcher001"DRenningen-PanzerkompanieSpanish Furianono
30. Andrey aka "Kep"RUSBalashikha2Soviet OthersTeam Russianono
31. Valentin aka "Vale"DHennef-Tankovy Batalonnono
32. Hans aka "mr-Avalanche"BAntwerpen49German OthersThe puppeteersnono
33. Gerben aka "Sherman105"NLUtrecht7US Tank CompanySchummigruppenono
34. Thomas aka "Czudnochowski"DMeerbusch5German OthersWardogs Rheinlandnono
35. Hugo aka "MadCatPT"PQueluz De Baixo10US Tank CompanyLudius Lusitaninono
36. Alexander aka "aschoelling"DGevelsberg78British OthersFighting Rheinischnono
37. Dennis aka "Westwall"LEll-German OthersLuxemburg at Warnono
38. Rene aka "elsupremo"DRemseck59Infantry Tank SquadronDice & Bayonetsnono
39. Loic aka "instinctkiller"FAix-En-Provence-US Rifle CompanyTeam Francenono
40. Fred aka "ruscof"FCavaillon58British Othersfrancenono
41. Andreas aka "DrHobo"AKlagenfurt-British Armoured SquadronTeam Austrianono


Distribution of Armies
German Others:3
British Others:2
Soviet Others:2
US Tank Company:2
British Commando Troop:1
Escadron de Reconnaissance:1
Schwere Panzerkompanie:1
Strelkovy Batalon:1
Tankovy Batalon:1
Tobruk Strongpoint:1
Distribution of Origins
NLNetherlands:4
BBelgium:3
DGermany:3
AAustria:2
FFrance:2
PPortugal:1
©2004-2019. T³ is operated by Althaus.IT.