T³ - TableTop Tournaments
Welcome Guest. Please log in or register.
  

Login with nickname/ID and password (Lost password?).
Follow us:facebooktwitterrss | supportContact

German Grand Tournament 2018 - List of Participants

No.NameOriginNTRArmyTeamPaidArmylist
1. Bret "RedKnight" DonaghyDHütten96British Rifle CompanyBrudergildeyesno
2. Sjon "Blitzel" CornelissenNLMiddelburg207British Rifle CompanyTeam Netherlandsyesno
3. Matthias "Seraphim1" Tellschaft-StachowskiDIdstein-Niederauroff221British Rifle CompanyHessenpoweryesno
4. Thijs "Thzzl" KemperNLMiddelburg50British Rifle CompanyTeam Netherlandsyesno
5. Thorsten Frank "Nordlaender" MüllerDWeener138British Rifle CompanyFriesische Freizeityesno
6. Hans "mr-Avalanche" VannoppenBAntwerpen-German OthersPuppeteersyesno
7. Hugo "MadCatPT" CarmonaPQueluz De Baixo28Tankovy BatalonLudius Lusitaniyesno
8. Patrick "Drpat" CoulonFSix Fours Les Plages-Escadron de Fusiliers Portéesfranceyesno
 
Registered Players - Sign up not final yet
9. Gerben "Sherman105" BoersemaNLUtrecht94British OthersTeam Netherlandsnono
10. Marcus "Eckes" LemusenkoeDNeustadt an der Weinstraße93British Armoured SquadronDice & Bayonetsnono
11. Oliver "Darba" GoldingerCHFrauenfeld25German OthersKnights_SGnono
12. Ludvig "Ludde" LundFINHelsinki-Escadron de Fusiliers PortéesTeam Finlandnono
13. Thomas "Czudnochowski" CzudnochowskiDMeerbusch9German OthersWardogs Rheinlandnono
14. Wasilios "Wasi_Invictus" KloukasGRHerisau, CH23InfantryKnightsnono
15. Stefan "Demodor" JansenDKöln31Soviet OthersFighting Rheinischnono
16. Jens "OberstOhnemaedel" BannachDStadland113German OthersFriesische Freizeitnono
17. Christian "Zauberlehrling" ZauflAGraz69Vietnamese Local ForcesTeam Austrianono
18. Harry "Sgt_saunders" SmoilisGRLeverkusen10German OthersFighting Rheinischnono
19. Karel "Warrior" VellheuerNLOverberg72Strelkovy BatalonTeam Netherlandsnono
20. Fred "ruscof" GuarFCavaillon18Vietnamese Infantry Battalionfrancenono
21. Joerg "Boecky" BoeckenhauerDRheine49Compagnia Carrinono
22. Maurus "calrissian" MarkwalderCHNeuenhof26Pulk Kawalerii ZmotoryzowanejFUBARnono
23. Darius "Angelus" WilczekDDortmund11Luftwaffen-JägerkompanieFighting Rheinischnono
24. Frank "Leucoplast" GoehlichDDortmund21British OthersFighting Rheinischnono
25. Frank "Mister_Pink" RönspießDHannover6British Rifle CompanyTeam New Zealandnono
26. Alexander "aschoelling" SchöllingDGevelsberg36British OthersFighting Rheinischnono
27. Jean-Michel "jeanmimi" ParantFToulon27Soviet Othersfrancenono
28. Nick "Nickos" BroeckelmannDDortmund-Tankovy Batalonnono
29. Markus "Zwiebel" BaumgartnerCHWettingen118German OthersFUBARnono
30. Tim "Bogusazrael" BogaertsBSint-Niklaas142German OthersPuppeteersnono
31. Thomas "Arkon" RickalDHeiligenhaus3PanzerkompanieFighting Rheinischnono
32. Mike "SANTA" KlakaUKEwell Nr Epsom89Escadron de Reconnaissancenono
33. Sven "Neves" DesmetBKortrijk-Tankovy BatalonTeam Belgiumnono
34. Atabek "PanthaFaust" TopDDortmund178Japanese othersnono
35. Steven "steevn" BreugheBKortrijk-PanzerkompanieTeam Belgiumnono
36. Dirk "gerion" SelsBBeveren-Companie TancuriPuppeteersnono
37. Graham "Graham" WillmottBBruxelles34Soviet Othersnono
38. Wouter De RooNLUtrecht-German Othersnono
39. David "Ruhki" RuhkopfDHannover13Compagnie de Châsseurs PortéesTeam New Zealandnono


Distribution of Armies
British Rifle Company:5
Escadron de Fusiliers Portées:1
German Others:1
Tankovy Batalon:1
Distribution of Origins
DGermany:3
NLNetherlands:2
BBelgium:1
FFrance:1
PPortugal:1
©2004-2018. T³ is operated by Althaus.IT.